DB 07879

TeamNL tennist met meer dan honderd kinderen in aanloop naar Billie Jean King Cup

Meer dan honderd kinderen kwamen vandaag naar TV Breekpunt om te tennissen tijdens de Kidsday van de Billie Jean King Cup. Op het eerste Krajicek pleintje van Nederland ontmoetten zij toptennissters van TeamNL die in actie komen tijdens het tennistoernooi. Zij inspireerden de kinderen om zelf het racket op te pakken en te gaan tennissen. 

De dames van TeamNL die al de hele week trainen op de aangelegde gravel tennisbaan in Sportcampus Zuiderpark, startten de dag met het beantwoorden van vragen tijdens de persconferentie. Daarna zagen zij de pers voor 1-op-1 interviews. Aansluitend maakten ze tijd om met ruim 120 enthousiaste kinderen te tennissen. De kinderen kregen op speelse wijze een introductie in tennis, mede begeleid door professionele trainers. 

"Wie is jouw beste vriendin op het tenniscourt?"

Ook ging TeamNL met de kinderen op de foto en beantwoordde een spervuur aan vragen tijdens een heuse kinderpersconferentie. De kinderen van diverse basisscholen in Den Haag kropen zelf in de rol van journalist en stelden samen met sportwethouder Hilbert Bredemeijer vragen aan de speelsters en de trainsters die ze normaliter weinig krijgen. Zo waren de kinderen benieuwd hoe je goed wordt in tennis en wie de beste vriendinnen zijn van de tennissters op het tenniscourt.

Wethouder Bredemeijer ziet dat topsport kinderen inspireert om zelf ook te sporten: "Deze toptennissters leveren geweldige sportprestaties tijdens de Billie Jean King Cup en komen met trots voor Nederland uit. Ze laten aan kinderen zien hoeveel plezier sport kan brengen en dat motiveert hen om zelf ook te sporten. Fantastisch dat deze kinderen zo hun sporthelden ontmoeten." 

De Kidsday is onderdeel van een totaal maatschappelijk programma tijdens de Billie Jean King Cup. Op donderdag 10 april gaan maar liefst 500 kinderen in Sportcampus Zuiderpark eerst zelf sporten voordat ze de wedstrijden tegen Duitsland gaan kijken. Namens TeamNL waren Suzan Lamens, Eva Vedder, Anouk Koevermans, Demi Schuurs, captain Elise Tamaëla en oud speelster Kiki Bertens aanwezig bij Kidsday.

Alle informatie over de Billie Jean King Cup vind je op deze pagina